Warcabiści Lututowa na Mistrzostwach

W dniu 14 kwietnia 2024 roku Drużbice pow. bełchatowski gościły warcabistów, którzy rozegrali Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w warcabach klasycznych 64-polowych.

Udział wzięło 104 warcabistów z kilkunastu klubów, wśród nich 9 zawodników z LKS ,,CZARNA DAMKA,, Lututów, którzy zdobyli 6 medali ( 2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe).

Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim. Indywidualnym mistrzem województwa w kategorii ,,open,, został nasz reprezentant Edward Perdek, Przemysław Oderkiewicz zajął 4 pozycję, Bartłomiej Golonka 7 ( 13 – latek ),Władysław Kasendra 11 ( 83- letni pasjonat warcabów ), Mikołaj Zychla 15 ( to 10-latek ! ), Marcin Zychla 18, Jakub Golonka 23 ( to 9-latek !). Ponadto po raz pierwszy zagrali : Magdalena i Daniel Maciejewscy . W poszczególnych grupach wiekowych z naszych zawodników medale zdobywali:

Chłopcy do 10 lat

III miejsce – Mikołaj Zychla 12 pkt.

Chłopcy do 13 lat

II miejsce – Bartłomiej Golonka 12 pkt.

Senior /20-50 lat/

II miejsce – Przemysław Oderkiewicz 14 pkt.

Senior starszy/ powyżej 50 lat/

I miejsce – Edward Perdek 16 pkt.

III miejsce – Władysław Kasendra 12 pkt.

W punktacji drużynowej panów nasi warcabiści w składzie :Edward Perdek, Przemysław Oderkiewicz oraz Bartłomiej Golonka zajęła I pozycję.

Wyjazd naszych zawodników doszedł do skutku dzięki pomocy finansowej Samorządu Miasta i Gminy w Lututowie

 

Ze sportowym pozdrowieniem Zarząd Klubu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments