Konferencja podsumowująca realizację projektu

1-copy28 grudnia 2016 r. w Sali Motelu za Miedzą w Chojęcinie odbyła się Konferencję podsumowującą realizację projektu „Rekomendacje i partnerstwo dla zwiększenia zakresu i trafności aktywizacji zawodowej osób młodych w województwie wielkopolskim znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy”.

Konferencje zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie, Stowarzyszenie Wspólnota Bona Fide z Poznania oraz Stowarzyszenie Międzynarodowe Centrum Partnerstwa – Partners Network z Krakowa. Projekt realizowany był pół roku od 1.07.2016 do 31.12.2016 r.

Konferencja miała na celu podsumowanie działań partnerskich zainicjowanych podczas realizacji projektu oraz przedstawienie wypracowanego przez Partnerstwo zestawu rekomendacji w zakresie efektywnego wspierania osób młodych NEET znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w województwie wielkopolskim. Iwona Rataj – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie dokonała otwarcia spotkanie i powitała zaproszonych gościna to spotkanie.

Następnie Podsumowania działań partnerskich zainicjowanych podczas realizacji projektu dokonał Marcin Piotrowski ze Stowarzyszenia Wspólnota Bona Fide, zaś dr Marek Białach – Ekspert ds. rynku pracy z Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie przedstawił wypracowany przez Partnerstwo zestaw rekomendacji w zakresie efektywnego wspierania osób młodych NEET znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w województwie wielkopolskim.

Konferencję podsumował Marcin Piotrowski, wskazując sposób funkcjonowania Wielkopolskiego Partnerstwa Wspierania Osób Młodych na Rynku Pracy po zakończeniu realizacji projektu.

Powołane Partnerstwo przyczyni się do rozwoju kapitału społecznego instytucji działających na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób NEET. Zdobyta w wyniku badań i rekomendacji WIEDZA przyczyni się bezpośrednio do zwiększenia efektywności, zakresu i trafności oferty aktywizacyjnej wobec NEET w województwie wielkopolskim. Rolą Partnerstwa jest dzielenie się z innymi partnerami i ekspertami wiedzą i doświadczeniem w zakresie wspierania osób młodych, udostępnianie posiadanych danych, analiz i opracowań, konsultowanie i opiniowanie materiałów przygotowanych przez ekspertów, identyfikowanie, ustalanie priorytetów i hierarchizowanie problemów, rekomendacji itp., wspólne wypracowanie rekomendacji przy wsparciu grupy ekspertów, akceptacja końcowej wersji rekomendacji, uczestniczenie we wdrażaniu i upowszechnianiu rekomendacji w zakresie aktywizacji osób młodych oraz utrzymania trwałości partnerstwa w województwie mazowieckim, uczestniczenie w spotkaniach partnerstwa.

red

Ten wpis został opublikowany w kategorii Chojęcin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments