Wielopokoleniowy rajd rowerowy – „Stop dopalaczom. Naszym dopalaczem jest sport”

15 października br. 120 rowerzystów z terenu Gminy Łęka Opatowska oraz okolic wzięło udział w wielopokoleniowym rajdzie rowerowym pod hasłem „Stop dopalaczom. Naszym dopalaczem jest sport”.

 

Piękna, słoneczna pogoda i dobre humory dopisywały uczestnikom. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach pokonali trasę liczącą około 25 kilometrów. Trasa niedzielnej eskapady wiodła przez następujące miejscowości: Łęka Opatowska, Raków, Marianka Siemieńska, Siemianice, Granice, Opatów, Trzebień, Biadaszki. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkową kamizelkę odblaskową.

Po krótkiej odprawie i pouczeniu przez policjantów o bezpiecznym zachowaniu się na drogach cykliści ruszyli w trasę. Peleton ruszył z parkingu przy sali sportowej w Łęce Opatowskiej. Pierwszy postój został zaplanowany  w Mariance Siemieńskiej.

W Centrum Pszczelarstwa bardzo serdecznie cyklistów powitała  sołtys wsi Stefania Grzesiak wraz z mężem. Państwo Grzesiak uczestników ugościli  kawą oraz słodkościami. Po krótkiej przerwie rowerzyści ruszyli w dalszą podróż po malowniczych okolicach naszej gminy. Podsumowaniem rajdu był postój w sołectwie Biadaszki. Strażacy z miejscowej OSP oraz panie z KGW stanęli na wysokości zadania. Dla wszystkich uczestników przygotowali skromny poczęstunek: kiełbaski z grilla oraz słodkie przekąski.

Podczas całej imprezy nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze policji oraz strażacy OSP Łęka Opatowska i OSP Lipie. Zorganizowanie rajdu było możliwe dzięki środkom finansowym pochodzącym z budżetu gminy oraz dofinansowaniu w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wśród uczestników przejazdu znalazł się również Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis „Bardzo cieszę się, że wyprawa połączyła pokolenia. Wśród uczestników można było zauważyć rodziców z dziećmi, małżeństwa oraz seniorów. Dziękuję wszystkim za udział oraz pomoc w organizacji dzisiejszej wyprawy” podkreślił włodarz gminy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę i życzymy radości przy planowaniu wycieczek rowerowych i satysfakcji z ich realizowania. Do zobaczenia w przyszłym roku!

RG

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments