Prawdziwy Bóg – Szopka w Węglewicach’2019

Prawdziwy Bóg

Szopka w Węglewicach’2019

W Eucharystii „Bóg z Boga, światłość ze światłości … zstąpił z nieba” /por. Credo/

 

Okres Bożego Narodzenia to czas, kiedy z wiarą pochylamy się nad tajemnicą betlejemskiego żłóbka, która uobecnia się w Eucharystii. Dzięki niej możemy patrzeć na Boga, a nawet  Go spożywać. Zbudowana szopka w kościele parafialnym w Węglewicach przy zaangażowaniu grupy parafian i ks. Proboszcza nawiązuje do hasła Roku Duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”. Wchodząc do kościoła – „domu chleba” trudno nie zauważyć szopki zbudowanej na prawym ołtarzu bocznym.  W złocistej monstrancji leżącego małego Jezusa a obok klęczącą Maryję i św. Józefa. Nad rodziną Nazaretańską unosi się Duch Święty, który wspiera nas w drodze do spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Święty Jan Paweł II powiedział: „Tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy. Wypełnia ona dzieje świata i zatrzymuje się na progu każdego ludzkiego serca”.

Pochyleni nad betlejemską tajemnicą, wczytując się w Słowo Boże, myślimy o zmęczonych i zajętych swoimi sprawami mieszkańcach  Betlejem i  śpiącej Jerozolimie, która nie przybyła do betlejemskiej stajenki. Wielu jest i dzisiaj takich ludzi. Nie przychodzą „do domu chleba” na ucztę eucharystyczną lub przychodzą  okazjonalnie.

Stając dzisiaj w dzień Bożego Narodzenia przy żłóbku, gdzie złożone jest Dzieciątko Jezus i stając przed ołtarzem, gdzie codziennie rodzi się rzeczywiście Jezus Eucharystyczny postanówmy, że Jego oczekiwanie na mnie nie będzie bezowocne. Przyjmujmy Go do serca w Komunii Świętej. Otwierajmy jak najczęściej drzwi świątyni i oddajmy Mu cześć i chwałę.

Monika Łuszkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Węglewice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments