Działo się w Kazimierzu nad Wisłą

Stowarzyszenie Twórców Ludowych było w dniach 26 – 28 czerwca 2020 r. organizatorem
53. Targów Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym.

 

Kazimierskie Targi to jedna z najważniejszych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych, której główną ideą jest upowszechnianie i popularyzacja plastyki ludowej.

Niezmiennie od pierwszych targów, impreza ta cieszy się niezwykłym zainteresowaniem zarówno wśród samych twórców ludowych, jak i kolekcjonerów sztuki ludowej, a także licznego grona turystów przyjeżdżających niejednokrotnie specjalnie z tej okazji do Kazimierza.
Targi niezmiennie towarzyszą Ogólnopolskiemu Festiwalowi Kapel i Śpiewaków Ludowych, będąc znaczącym dopełnieniem tego jedynego w swoim rodzaju święta autentycznej, regionalnej kultury ludowej.

Dla przybliżenia gościom piękna sztuki ludowej organizowano przy stoiskach pokazy rękodzielnicze z takich dziedzin, jak: rzeźbiarstwa, plastyki zdobniczej, tkactwa, hafciarstwa. Ponadto w sobotę odbyły się warsztaty: wyplatania z rogożyny prowadzone przez Stefanię Suchorę ze Stojeszna, wycinanki ludowej prowadzone przez Wacława Zabłockiego z Lututowa, kwiatów z bibuły prowadzone przez Aleksandrę Zawadzką z Wichrowic.

Zabłocki Wacław na podstawie gazety festiwalowej „ Burczybas”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments