Wypadek drogowy w Bolesławcu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Bolesławcu. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku doszło 18 lutego 2021 roku przed godziną 8:00 w Bolesławcu na ulicy Rynek. Według wstępnych ustaleń, kierująca audi Q5, 46 – letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego, jadąc ulicą Rynek od ulicy Piłsudskiego w kierunku ulicy Prostej, prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącą również ulicą Rynek w kierunku ulicy Krakowskiej audi A5, którym kierowała 28 – letnia kobieta.

W wyniku zderzenia pojazdów, audi A5 uderzyło w przydrożny budynek, natomiast poszkodowana kierująca została przetransportowana do szpitala. Uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu oraz ściana tego obiektu. Kierujące pojazdami w chwili wypadku były trzeźwe. Pod nadzorem prokuratora wyjaśniamy dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bolesławiec. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
2 lat temu

ale żeście mi w tym momencie zaimponowali milicjanci z wieruszowa