Samorząd dla rodziny – wsparcie dla Gminy Sokolniki

Samorząd województwa łódzkiego udzielił wsparcie na działania prorodzinne podejmowane przez gminy i powiaty w regionie.

 

 

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, wręczył dofinansowania przyznane w konkursie „Samorząd przyjazny rodzinie” sześciu jednostkom. – Zależy nam żebyśmy pobudzali samorządy do działania, które będzie wspierało rodziny – mówił marszałek na konferencji prasowej. – Rozdysponowaliśmy 300 tys. zł na tego typu zadania.

Marszałek podkreślał, że konkurs miał charakter pilotażowy:

To pierwszy nasz program, który uruchamiamy i który chcielibyśmy kontynuować. Po pierwsze przez inspirowanie samorządów do tego typu działań. Po drugie, żeby samorządy, które wezmą w nim już udział, chciały potem same, już własnymi siłami, kontynuować te działania.

Konkurs, który zorganizowało Regionalne Centrum Polityki Społecznej, miał na celu pomoc dla gmin i powiatów, które podejmują wartościowe inicjatywy wspierające rodzinę, działania na rzecz reintegracji rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, służące wzmocnieniu roli i funkcji rodziny. Jednostki samorządu terytorialnego mogły składać projekty, których wartość nie przekraczała 75 tys. zł. Do konkursu przystąpiło 25 jednostek samorządu terytorialnego. Do dofinansowania wyłonionych zostało sześć,  w tym Gmina Sokolniki.

Gmina Sokolniki (powiat wieruszowski) – projekt „Stawiamy na rodzinę”. Kwota przyznanej dotacji – 10.867 zł. Odbiorcami projektu będzie 8 rodzin z terenu gminy. W ramach działania planuje się warsztaty i konkursy, m.in.: napisanie bajki przez uczestników; warsztat, jak spędzić kreatywnie wolny czas; konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców i inne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie, Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments