[Trzcinica] Operetka na wysnos

8 lipca br. na skwerze przed Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy z inicjatywy Stowarzyszenia Operetka Wrocławska odbył się plenerowy koncert „Operetka na wynos!”. Zadanie publiczne było współfinansowane ze środków Powiatu Kępińskiego. Natomiast jego organizacją zajęła się Gmina Trzcinica oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy.

W plenerowym recitalu przed trzcinicką biblioteką udział wzięli znakomici śpiewacy: m.in. Liza Wesołowska, Tomasz Maleszewski, Damian Domalewski oraz tancerze baletu Teatru Scena Kamienica z największymi przebojami takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i in. W programie koncertu nie zabrakło największych szlagierów z operetek „Księżniczka Czardasza”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Baron Cygaoski” i innych, a także czardaszy, walców i foxtrottów.

W obliczu trwającej ogólnoświatowej pandemii działania tego typu stanowią znakomitą alternatywę dla koncertów odbywających się w placówkach kulturalnych. W Trzcinicy, w tym wyjątkowym recitalu muzycznym, wzięło udział ponad dwustu mieszkańców, którzy każdy utwór nagradzali gromkimi brawami. Koncert nie mógł się zakończyć inaczej niż prośbami o bisy. Publiczność oczarowana niezwykłym talentem artystów na pewno na długo pozostawi w pamięci to wydarzenie. Swoje wyrazy uznania i gratulacje wspaniałym wykonawcom przekazali: wicestarosta Powiatu Kępińskiego Alicja Śniegocka, wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość. Wspólna fotografia artystów z mieszkańcami Gminy Trzcinica zakończyła piękny koncert przed trzcinicką książnicą.

Dla dzieci uczestniczących w wydarzeniu zostały przygotowane przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz bibliotekarza Marię Tomalik różne niespodzianki a na zakończenie muzycznego spektaklu najmłodszym wręczono kolorowanki „Pokoloruj operetkę” wraz z ciekawostkami, rebusami, krzyżówką i wykreślanką. Autorzy kolorowanek, które zbiorą najwięcej polubień na profilu Facebook Stowarzyszenia otrzymają wyjątkowe nagrody niespodzianki!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments