„Spotkanie Przyjaciół” ponownie w Wieruszowie

 „Spotkanie Przyjaciół” ponownie w Wieruszowie

W ostatni weekend br. w Wieruszowie odbyła się kolejna już edycja Imprezy Integracyjnej „Spotkanie Przyjaciół” – Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Integracyjne ,,Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie i Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki.

W sobotę w godzinach dopołudniowych na Rynku w Wieruszowie odbyło się odsłonięcie kolejnych dwóch tablic: Olimpijczyka Grzegorza Lato i Paraolimpijczyka Jakuba Tokarza. Ze względu na chorobę Pana G. Lato, mogliśmy tylko usłyszeć na nagraniu, które przesłał do Wieruszowa z pozdrowieniami dla mieszańców i podziękowaniem za uhonorowanie go w naszym mieście. Obiecał też, że pojawi się osobiście w późniejszym terminie, aby złożyć swój podpis na plakacie z Jego wizerunkiem i odbędzie spotkanie z mieszkańcami Wieruszowa. Warto przypomnieć, że Wieruszów jest jedynym miastem, w którym jest od 2015 roku pierwsza w Polsce Aleja Olimpijczyków i Paraolimpijczyków. Jest ona też potwierdzeniem dobrej współpracy pomiędzy Burmistrzem Wieruszowa i Stowarzyszeniem Integracyjnym „Klub Otwartych Serc”, które jest głównym inicjatorem i organizatorem działań zwiększających aktywność społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością. Idea utworzenia tej alei to również symbol szeroko pojętej edukacji na temat niepełnosprawności realizowanej na ziemi wieruszowskiej.

20 drużyn reprezentujących placówki z terenu powiatu wieruszowskiego, na co dzień realizujące zadania dla osób z niepełnosprawnością oraz indywidualne osoby współpracujące z Stowarzyszeniem w towarzystwie młodych sportowców z klubu, wolontariuszy, harcerzy, mieszkańców Wieruszowa a przed wszystkim zaproszonych gości we wspólnym korowodzie przeszły ulicą Wrocławska na boisko Klubu Sportowego „Prosna Wieruszów”. W sposób symboliczny odbyło się otwarcie imprezy poprzez wciągniecie flagi na maszt Stadionu, odczytanie apelu imprezy przez uczestnika WTZ i wysłuchanie Hymnu Polskiego.

Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w integracyjnym biegu jaki odbył się na bieżni wokół stadionu, kończył się wręczeniem przez zaproszonych gości wszystkim zasłużonych medali. Ze względu na pogodę cała impreza odbyła się włącznie z dmuchańcem – zjeżdżalnią, odbyła się w namiocie lodowiska. Nie zabrakło stoisk wystawienniczych i promujących programy przez PUP, PCPR, Bank Spółdzielczy i zdrowy styl życia. Wszyscy beneficjenci imprezy, mogli brać udział w grach, zabawach i różnego rodzaju konkurencjach sportowo-rekreacyjnych i otrzymać indywidulane nagrody. Dla drużyn przygotowano również nagrody grupowe, puchary i dyplomy oraz pyszne, jak zawsze jedzonko.

Następnego dnia tj: w niedziele nie obyło się bez emocji, gdyż Półmaraton otworzyła reprezentacja osób z niepełnosprawnością, którzy na co dzień są pracownikami i uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładu Aktywności Zawodowej, Spółdzielni Socjalnej „Green Service”. Wszystkim biegaczom towarzyszyły również stoiska wystawiennicze, dmuchańce i pyszne jedzonko przygotowane tym razem na terenie stadionu przez Koło Gospodyń Wiejskich z Teklinowa, które w ramach projektu było współorganizatorem punktu szczepień przeciwko COVID-19.

Nie było by możliwe zorganizowanie imprezy, gdyby nie pomoc, za którą dziękują organizatorzy partnerom tj: placówkom kultury, oświaty, sportu, darczyńcom, a nade wszystko dziękują za duże zaangażowanie i bezinteresowną pomoc wolontariuszom z: Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica, Szkoły Podstawowej nr. 1 im. J. Korczaka, Szkoły Podstawowej nr. 2 im M. J. Piłsudskiego oraz Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Jana Pawła II oraz nauczycielom, terapeutom i rodzicom osób z niepełnosprawnością.

Serdeczne podziękowania należą się również drużynie 60 WDH „Czarne Stopy” w Wieruszowie, Hufiec ZHP Kępno.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments