Łódzkie – Kolejna pomoc dla Ukrainy

Pracownicy Poczty Polskiej w Łodzi przekazali dziś na ręce Zbigniewa Ziemby, wicemarszałka województwa łódzkiego, paczki z darami, które zebrali w koleżeńskiej zbiórce.

Pocztowcy przywieźli dary do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego przy ulicy Narutowicza 122 w Łodzi. W imieniu samorządu województwa odebrał je wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

– Serdecznie dziękuję tym, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Każda taka akcja jest bardzo ważna. Chcemy pomagać, mamy gorące serca – mówił wicemarszałek Ziemba. – Cieszy to, że wiele oddolnych inicjatyw jest realizowanych na terenie naszego województwa i całego państwa. Są też instytucie i spółki Skarbu Państwa, które pomagają Ukraińcom. Tym, którzy schronili się u nas przed wojną, ale organizujemy się także, by móc wysyłać pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

W paczkach przekazanych przez pocztowców jest żywność, woda i napoje, koce, środki higieniczne, kosmetyki, zabawki.

– Poczta Polska, jako największa firma logistyczna w kraju, uruchomiła siedem strumieni pomocy dla Ukraińców. To, co tu państwo widzicie, to jednak rzeczy zgromadzone przez pocztowców z Łodzi w ramach koleżeńskiej zbiórki – mówił Janusz Michaluk, dyrektor Ośrodka Infrastruktury Poczty Polskiej w Łodzi. – Dziękuję panu marszałkowi i pani dyrektor szkoły za współpracę przy przekazaniu darów. Zareagowali natychmiast, z otwartym sercem. Dziś jest taki czas, że trzeba działać szybko, bez zbędnych formalności.

– Te dary zostaną włączone do konwoju, który pojedzie w głąb Ukrainy – dodała Teresa Łęcka, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego.

AA/fot. Adam Staśkiewicz

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments