Głoszenie Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu Jezusa

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w parafii p.w Św. Stanisława B.i M. w Wieruszowie odprawiona została Msza św. rezurekcyjna z procesją.
W poranek wielkanocny wyruszyła uroczysta procesja rezurekcyjna, aby przeżyć radosne Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa niesionym w monstrancji z Najśw. Sakramentem przez ks. Łukasza Przybyłę, proboszcza parafii, a homilię wygłosił ks. Jakub Stanecki.

W czasie Wigilii Wielkanocnej usłyszeliśmy wezwanie: „Weselcie się, zastępy Aniołów w niebie! Weselcie się, słudzy Boga! Niech zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy tak wielki Król odnosi zwycięstwo! Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, bo jesteś wolna od mroku, co świat okrywa! Niech ta świątynia zabrzmi potężnym śpiewem całego ludu!” Posłuszni temu wezwaniu pójdziemy w uroczystej procesji za Chrystusem zmartwychwstałym, aby wyznać naszą wiarę w Jego zwycięstwo nad śmiercią i szatanem. Zmartwychwstałemu Chrystusowi, obecnemu wśród nas w Najświętszym Sakramencie, będziemy dziękować za to, że otworzył wierzącym królestwo niebios.

Procesja rozpoczęła się od grobu Jezusa Chrystusa. Udział w niej licznie wzięli wierni oraz asysta procesyjna. Wszyscy radowali się ze Zmartwychwstania Chrystusa śpiewając „Wesoły nam dzień dziś nastał”.

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!
Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki. Alleluja!

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments