Budowa trasy Czernica Wrocławska- Kępno rusza w 2029 roku

We wtorek, 9 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółki nadzorującej przygotowanie do realizacji tras kolejowych składających się na sieć szybkich kolei wchodzących w zakres realizacji inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Lokalizacja jednej z tras planowana jest na obszarze gminy Perzów, gminy Bralin i gminy Kępno.

Spotkanie, w którym uczestniczyli Starosta Kępiński Robert Kieruzal, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kępnie Maciej Hojeński oraz Wójt Gminy Perzów Danuta Froń dotyczyło kolizji inwestycji kolejowej z planowaną przez Powiat Kępiński i Gminę Perzów przebudową drogi powiatowej 5716P wraz z infrastrukturą podziemną na odcinku między Perzowem a Domasłowem.

W tym zakresie Powiat Kępiński posiada pełną dokumentację projektowo-kosztorysową, która obecnie realizowana jest w miejscowości Perzów, a współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wtorkowe spotkanie miało przede wszystkim na celu omówienie zakresu obu inwestycji i zmianę zakresu planowanych robót na drodze powiatowej, podyktowanej względami ekonomicznymi i przedstawionym przez spółkę nadzorującą przygotowanie inwestycji harmonogramu prac związanych z budową linii kolejowej oraz infrastruktury jej towarzyszącej, które mają ruszyć w 2029 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są zapewne w urzędach gmin, przez obszar których przebiegać będzie trasa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments