Uczeń Technikum w zawodzie technik agrobiznesu w Lututowie Finalistą XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach w Katowicach

5. kwietnia 2024 r. Andrzej Cłapka, uczeń V klasy Technikum w zawodzie technik agrobiznesu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie, rywalizował w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Andrzej znalazł się w finale, w gronie 80 finalistów zakwalifikowanych z ponad 1100 uczniów z całej Polski, biorących udział w I etapie Konkursu. Już samo zakwalifikowanie się, jak podkreślali organizatorzy, jest wielkim sukcesem uczniów i powinni być z tego bardzo dumni.

Celem Konkursu Wiedzy o Podatkach jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań zagadnieniami podatkowymi, upowszechnianie korzystania z prawa podatkowego, zainteresowanie doradztwem podatkowym.

Przed rozpoczęciem rywalizacji uczestnicy konkursu wzięli udział w pogadance „Widzę – reaguję”, którą przeprowadził Komendant Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Finaliści otrzymali bon podarunkowy do Empiku, a szkoła i opiekun podziękowanie. Organizatorem Konkursu był Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych wraz z Krajową Radą Doradców Podatkowych. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach (zarówno Finał, jak i jego pierwszy etap) został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi posiadanej wiedzy podatkowej, a zdobyte doświadczenie z pewnością będzie owocowało w przyszłości.
Renata Kucharska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments