Wiosenny Festyn Służb

W niedzielne popołudnie, 14 kwietnia 2024 r., na boisku sportowym w Rychtalu odbył się Wiosenny Festyn Służb, zorganizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rychtalu.

Całe wydarzenie miało charakter charytatywny, a dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem.

Otwarcia festynu dokonał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rychtalu dh Jerzy Szymala. Zgromadzonych powitał też Burmistrz Gminy Rychtal Adam Staszczyk i Dyrektor ZSS w Słupi Magdalena Misiak-Hojka oraz Wicedyrektor szkoły Sylwia Grabowska.

 

Głównym punktem wydarzenia był Wielki Turniej Piłki Nożnej, w którym udział wzięli przedstawiciele policji i straży pożarnej. Rozgrywki rozpoczęto od fazy grupowej:

GRUPA I

Posterunek Policji w Rychtalu
OSP Drożki
OSP Rychtal
GRUPA II

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie
OSP Proszów
OSP Wielki Buczek

Po półfinałach, meczu o III miejsce i bratobójczym policyjnym finale, podium przedstawiało się następująco:

I MIEJSCE Komenda Powiatowa Policji w Kępnie „Młodzi i Kreatywni”

II MIEJSCE Posterunek Policji w Rychtalu

III MIEJSCE OSP Drożki

 

Wyłoniono również najlepszych zawodników w każdym teamie:

Posterunek Policji w Rychtalu – Adam Skotnik

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie – Jakub Lebek

OSP Rychtal – Filip Namyślak

OSP Wielki Buczek – Łukasz Konieczny

OSP Proszów – Michał Wolny

OSP Drożki – Mateusz Kozak

Najskuteczniejszym bramkarzem Wielkiego Turnieju Piłki Nożnej został Andrzej Sułkowski z drużyny Posterunku w Rychtalu.

 

Wszystkie mecze sędziował uważnie i sprawiedliwe Robert Przybylski.

 

Dodatkowo po części piłkarskiej, każda drużyna wytypowała reprezentanta do konkursu strzeleckiego o Puchar Komendanta Gminnego OSP dha Rafała Wodnika – tutaj najlepszy okazał się Dawid Biszczanik i OSP Proszów.

 

Przy dekoracji laureatów, głos zabrały panie z dyrekcji ZSS w Słupi, składając podziękowania organizatorom za wsparcie placówki.

 

Pozostałe służby – Pogotowie Ratunkowe w Kępnie i Państwowa Straż Pożarna w Kępnie włączyły się w Wiosenny Festyn Służb prezentując tajniki swojej pracy i wykorzystywany sprzęt.

Dla zgormadzonych zaplanowano także wiele innych atrakcji m. in. zadymiony namiot, w którym każdy mógł poczuć się jak strażak na akcji ratowniczo-gaśniczej, podnoszenia wysięgnikiem, gadżety strażackie, stoisko informacyjne policji z alkogoglami i motocyklami policyjnymi, dmuchańce (dostarczone przez firmę MAR-TOM Marcin Bożek).

Kępiński oddział Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego zapewnił prezentację broni oraz możliwość sprawdzenia swoich sił w strzelectwie.

Piknik zwieńczył pokaz ratownictwa technicznego i rozcinanie samochodu ufundowanego przez ZAKŁAD PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWY Pana Tadeusz Hojeńskiego.

Szczególne podziękowania należą się panu Piotrowi Nasiadkowi, który zadbał o stronę sportową i konferansjerską wydarzenia.

Więcej zdjęć na rychtal.pl

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments