Będą profilaktyczne działania policji w Bralinie

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie na podstawie zdiagnozowanych oczekiwań społecznych oraz analizy zagrożeń w rejonie służbowym dzielnicowi Posterunku Policji w Bralinie przygotowują plan działania priorytetowego.

 

Plan przewiduje cykle półroczne. Jego celem jest wyeliminowanie zagrożenia poprzez różne czynności, począwszy od spotkań ze społeczeństwem, współpracy z różnymi instytucjami, urzędami organizacjami. Działania te mają charakter kampanii społecznych, których celem jest uświadomienie lokalnej społeczności zagrożeń występujących w rejonie ich zamieszkania oraz uwrażliwienia na te zagrożenia, a także pomoc w ich eliminowaniu.

W związku z tym – starszy sierżant Tomasz Kapral, dzielnicowy rejonu nr 1- od 1 lutego do 31 sierpnia 2018 roku prowadzi działania planu priorytetowego pod nazwą „Oszustwa na legendę”. Są one skierowane na zagrożenie wyłudzenia pieniędzy poprzez błędne informacje podawane przez telefon. Informacje te mają różne legendy – wypadek samochodowy, pomoc dla wnuczka czy telefon od policjanta. Dotyczą głównie osób starszych, bowiem są bardziej ufne wobec innych osób i chętne do udzielania pomocy. Jednocześnie osoby starsze są niedoinformowane o skali takiego zjawiska i chęci wykorzystania ich zaufania.

Dzielnicowy rejonu 2 – aspirant Bogdan Garczarek – w tym samym okresie czasowym prowadzi działania planu priorytetowego pod nazwą „Numeracja posesji”. Działania te są skierowane do właścicieli posesji, którzy nie stosują się do obowiązku umieszczenia w widocznym miejscu na budynku lub ogrodzeniu nieruchomości tabliczki z numerem porządkowym posesji. Tabliczki z numerami porządkowymi na budynkach powinny być oświetlone od zmroku do świtu. Właściciele posesji podczas nadania numeru porządkowego są informowani o takim obowiązku przez Urząd Gminy Bralin.

Jednak nie zawsze stosują się do obowiązujących przepisów.
W ramach realizacji tych planów możliwy jest kontakt z dzielnicowymi bezpośrednio w Posterunku Policji w Bralinie lub telefonicznie:

st. sierż. T. Kapral tel. 786-936-276
asp. B. Garczarek tel. 786-936-275

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments