ODPOWIE ZA ZABÓJSTWO SWOJEJ MATKI

Policjanci wraz z prokuraturą wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia , do którego doszło 10 września 2022 roku w jednym z domów na terenie powiatu wieruszowskiego, gdzie ujawniono zwłoki 72-letniej seniorki. Funkcjonariusze zatrzymali jej 45-letniego syna, który usłyszał już zarzuty zabójstwa. Grozi mu najwyższy wymiar kary.

10 września 2022 około godziny 13:30 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta informując, że została powiadomiona przez wnuka swojej bratowej, iż jego ojciec pobił babcię. Natychmiast na miejsce wysłany został patrol policji. Słowa zgłaszającej potwierdziły się. Niestety zespół pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 72 letniej kobiety. Na ciele denatki ujawniono szereg obrażeń świadczących o tym, że do jej śmierci nie doszło z przyczyn naturalnych. Wieruszowscy śledczy ustalili, że 45 letni mężczyzna zamieszkiwał z 72 letnią matką i swoim 20 letnim synem. 45 latek w czasie kiedy powinien opiekować się seniorką dotkliwie ją pobił. W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła.

Na miejscu tego zdarzenia policjanci z wydziału kryminalnego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków.
Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymali podejrzanego syna ofiary. Napastnik był pijany – badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 45 latek odpowie za zabójstwo, jest to zbrodnia zagrożona karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego, który decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

 

kom. Kamil Ostrycharz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments