Przekazanie pojazdu dla Komendy Powiatowej Policji w Kępnie

W środę, 15 stycznia odbyło się oficjalne przekazanie nowego nieoznakowanego samochodu dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Pojazd, który będzie służył naszym policjantom to skoda octavia.

W uroczystości przekazania samochodu udział wziął również I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – insp. Roman Kuster, a także włodarze gmin powiatu kępińskiego oraz zaproszeni goście. Poświęcenia auta dokonał kapelan kępińskiej policji ksiądz Sławomir Nowak.

Koszt zakupu pojazdu to 130 000 złotych, połowę tej kwoty przekazał Powiat Kępiński w ramach własnego budżetu, druga część to środki Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Kluczyki kępińskim policjantom oficjalnie wręczył starosta Robert Kieruzal.

Jak podkreślił starostasamorządy partycypują w kosztach pozyskiwania nowych samochodów patrolowych, w tym również Starostwo Powiatowe i tutaj podziękowania muszą płynąć do całego Zarządu jak i radnych za to, że w swoim budżecie wyasygnowali kwotę, którą wspólnie z Komendą Wojewódzką mogliśmy przeznaczyć na ten samochód. Różni się on diametralnie od innych samochodów, które patrolują nasz powiat, ale nie będzie się on rzucał w oczy, jak te oznakowane, ale jest również w odpowiedni sposób zabezpieczony, oznakowany i wyposażony.

Samochód posiada dwulitrowy, 200 koni silnik i napęd na cztery koła. To najważniejsze jego parametry techniczne. Samochód będzie wykorzystywany w różny sposób przez funkcjonariuszy, również do służby operacyjnej, ale nie tylko. W związku z tym, że posiada wymagane oświetlenie może być wykorzystywany przez funkcjonariuszy Ruchu Drogowego do przemieszczenia się, gdzie faktycznie przy wykorzystywaniu tego samochodu mogą np. używać ręcznych mierników prędkości, a nie rzucając się w oczy samochodem oznakowanym – powiedział p.o komendanta podinspektor Mirosław Wiśniewski.

www.powiatkepno.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments