Turniej Wiedzy Pożarniczej

W niedzielę 23 lutego 2020 roku, w sali Domu Ludowego w Pomianach odbyły się XLIII Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

 

W Turnieju udział wzięło 16 uczniów szkół podstawowych z Zespołu Szkół w Laskach i Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz 2 uczniów ze szkół ponadpodstawowych.
Prezes Zarządu Gminnego Druh Krzysztof Waloszczyk powitał Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika, Zarząd Gminny, Komisję Turnieju, zawodników i opiekunów. Komisja pracowała w składzie: Przewodniczący Druh  Krzysztof Waloszczyk, Sekretarz Druhna Donata Gawlik, członkowie – Druh Kazimierz Bednarek, Druh Jerzy Kwaśniak, Druh Tomasz Kulak, Druh Jerzy Ilski, Druh Mariusz Dybul oraz Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk.
Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością zagadnień z zakresu pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej, a turniej stał na wysokim poziomie. Za organizacje pożarniczego Turnieju odpowiedzialna była Anna Parzonka, pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy.
Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii szkoła podstawowa klasy I-VI:
I miejsce – Lena Nawrot
II miejsce – Piotr Tyra
III miejsce – Patryk Bakalarz
W kategorii szkoła podstawowa klasy VII-VIII:
I miejsce – Marlena Kałus
II miejsce – Julita Grzesińska
III miejsce – Olga Muszalska
W kategorii szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce – Andżelika Zimoch
II miejsce – Weronika Czaja

Dwóch najlepszych zawodników z każdej kategorii będzie reprezentować Gminę Trzcinica na etapie powiatowym, który odbędzie się 4 kwietnia 2020 roku w Rychtalu. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Trzcinica, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Najmłodszy uczestnik turnieju Kacper Stężała uhonorowany został pamiątkową maskotką w stroju strażackim. Na zakończenie Wójt Gminy Grzegorz Hadzik podziękował wszystkim uczestnikom i opiekunom Zarządowi Gminnemu OSP, Komisji Konkursowej za udział  i przygotowanie. Słowa wdzięczności skierował także do OSP i KGW w Pomianach, za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie Turnieju, którego w tym roku byli organizatorami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomiany, Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments