Wakacje czas zacząć !

Po trzymiesięcznej przerwie w ograniczeniu realizacji działalności statutowej placówki w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie rozpoczął się sezon wakacyjny.

 

Aktualnie odbywa się pierwszy z czterech turnusów kolonii letnich zaplanowanych w czasie tegorocznych wakacji. Z niecierpliwością oczekiwany czas zarówno dla dzieci, rodziców jak również pracowników ośrodka. Personel skrupulatnie przygotował placówkę do organizacji wypoczynku wakacyjnego zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN.

Wypoczywające w placówce dzieci, oprócz wspaniałej letniej scenerii uczestniczą w zajęciach programowych, przygotowanych przez personel placówki. Po modyfikacji programów kolonii przeważająca większość zajęć zostanie przeprowadzona na terenie obiektu korzystając z odpowiednio przygotowanej infrastruktury, wzbogacając program o organizację zajęć nauki jazdy konnej a także konkursów, zabaw i turniejów w ramach organizowanej „Olimpiady Kolonijnej”.

Wspaniała zabawa i dobry nastrój to oznaka dobrego samopoczucia, jakie można zaobserwować na twarzach dzieci. To co się dzieje w I turnusie można już niebawem zobaczyć na naszym profilu facebook.

W czasie wakacji w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie będzie przebywało około 250 dzieci. Obecnie przygotowujemy się na przyjazd kolejnych grup, w tym wolontariuszy obcojęzycznych, którzy aktualnie mieszkają w Polsce dodaje dyrektor Mirosław Dębski.

Wszystkim życzymy słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych  wakacji !!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Głaz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments