(Nie) Sztampowe czytanie „Moralności pani Dulskiej” w Sokolnikach

Kto w środowy wieczór wybrał się do Biblioteki Publicznej w Sokolnikach na kolejną odsłonę Narodowego Czytania, na pewno nie uzna tego czasu za stracony. A wszystko to za sprawą aktorskiej interpretacji obszernych fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru Sztampa.

Brawurowe, pełne pasji czytanie przeniosło słuchaczy do warszawskiego mieszkania rodziny Dulskich, w którym pani domu robi wszystko, aby w jej porządnej kamienicy nie zdarzały się żadne niemoralne wydarzenia. Wspaniały, ponadczasowy tekst Zapolskiej oraz fenomenalna interpretacja i ekspresja młodych aktorów sprawiły, że mieliśmy w Sokolnikach przeżycia teatralne na najwyższym poziomie.

Wydarzenie odbyło się w ramach „Narodowego Czytania”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane i sfinansowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Sokolniki, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki oraz Gminę Sokolniki w ramach kalendarza imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych na 2021 r.

Beata Waniek
BPGS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments