Odpowie za kradzieże metalowych regałów

Wieruszowscy policjanci wytypowali i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzieże mienia z terenu jednej z firm w Wieruszowie. Straty wynikające z przestępczej działalności podejrzanego wyniosły kilkaset złotych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wieruszowscy kryminalni od pewnego czasu analizowali informacje dotyczące kradzieży metalowych elementów z placu jednej z prywatnych firm w Wieruszowie. Zgromadzone informacje wskazywały, że do zaboru metalowych regałów, doszło w maju 2021 roku. Ustalenia kryminalnych wskazywały również, że za nocnymi kradzieżami stoi mieszkaniec Wieruszowa. Analizując zgromadzony materiał dowodowy, 6 września 2021 roku, kryminalni w gminie Doruchów w powiecie ostrzeszowskim, zatrzymali 41 – latka, podejrzewanego o te przywłaszczenia. Informacje policjantów potwierdziły się.

W Wieruszowie, w miejscu zamieszkania zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli skradzione 17 i 25 maja br. regały, których wartość oszacowano na 700 złotych. Teraz podejrzany musi liczyć się z odpowiedzialnością za przestępstwo kradzieży, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzają również, czy mężczyzna w przeszłości nie miał konfliktu z prawem. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments