Gminne obchody 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 Listopada br. w Sokolnikach, powiat wieruszowski podobnie, jak w wielu innych miejscowościach w Polsce uroczyście świętowano  103. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

O godz. 14.00 w parafialnym kościele pw. św. Mikołaja  odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę. Mszę celebrował proboszcz  ks. Tomasz Wasielewski w asyście ks. Michała Rzeźnika.

Po mszy udano się pod obelisk ku czci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wartę pełnili członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Narodowe z Wielunia.  Zgromadzeni: Władze Gminy Sokolniki na czele z wójtem Sylwestrem Skrzypkiem, zastępcą Bartoszem Górką, Przewodniczącym Rady Gminy w Sokolnikach Rafałem Prukopem i radnymi, przedstawiciele samorządu powiatowego z Przewodniczącym Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzejem Żórawiem, delegacje instytucji i organizacji, młodzież szkolna, druhowie OSP i mieszkańcy Sokolnik, odśpiewali wspólnie Hymn Państwowy, a następnie złożono wieńce i oddano hołd walczącym o wolność i poległym.

Prowadzący uroczystość Pan Bartosz Górka w krótkim wystąpieniu   szczególnie podkreślił wyjątkowy charakter  święta i udział mieszkańców w walkach o wolność.  Drugą częścią obchodów Narodowego Święta była Wieczornica Patriotyczna w GOKSiT w Sokolnikach, której poświęcimy oddzielny artykuł.

Anna Świegot

Foto/Film. E. Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments