Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpił w Dzietrzkowicach

Pełne niezapomnianych wrażeń muzyczne widowisko zaprezentował Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, który wystąpił 10 grudnia w w Hali Sportowej w Dzietrzkowicach.

Organizatorami wydarzenia  było Stowarzyszenie Orkiestry Dętej i Mażoretek w Dzietrzkowicach oraz Orkiestra Dęta Dzietrzkowice.

Artyści przy akompaniamencie orkiestry w pierwszej części koncertu zaprezentowali  pieśni i piosenki patriotyczne, Część druga bardziej artystyczna, obfitowała w piosenki z musicali i czasów międzywojennych, kolędy, muzykę filmową. Publiczność występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego przyjęła  entuzjastycznie, a niektóre utwory   nuciła wraz z solistami  zespołu.

Zespół od 60 lat krzewi polską kulturę narodową. Organizuje koncerty, zarówno plenerowe jak i w salach koncertowych, solowe i symfoniczne.

Reprezentacyjny Zespół Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją  mjr Dariusza Kaczmarskiego oraz ppłk dr Marcina Ślązaka – kierownika zespołu dostarczył zgromadzonej publiczności     niezapomnianych wrażeń muzycznych. Brawo!!!

Anna Świegot

Foto/Film E. Tomaszek

Informacja o zespole RZAWP /http://rzawp.pl/

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych.
RZAWP dziedziczy ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Zespół popularyzuje treści narodowe i chwałę oręża polskiego w kraju i za granicą. Tym samym realizuje życzenie Marszałka Józefa Piłsudskiego o utworzeniu sceny żołnierskiej, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję.”
Głównym nurtem działalności artystycznej Zespołu jest prezentowanie programów okolicznościowych w formie widowisk i koncertów oraz oprawa muzyczna uroczystości państwowych i wojskowych.
W repertuarze Zespołu odnaleźć można wszelkie gatunki i style muzyczne, które zachwycą najbardziej wymagających odbiorców – zarówno tych starszych jak i młodszych.
W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa. Aktualnie zatrudnionych jest w Zespole ponad 150 artystów: piosenkarzy, śpiewaków, muzyków, tancerzy i artystów chóru.
Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego: od wojów Mieszka I poprzez „skrzydlatą” husarię Jana III Sobieskiego do czasów współczesnych. W magazynach zgromadzono ponad 1200 kostiumów i rekwizytów, których różnorodność, bogactwo zdobień i kolorystyka zachwycają widzów. Kostiumy artystów RZAWP dostarczają publiczności niezapomnianych wrażeń estetycznych i są stanowią źródło wiedzy na temat historii oręża polskiego.
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m.in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Słowacji, Czech, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Występował także przed Janem Pawłem II na specjalnej audiencji w 1994 roku. W kraju brał udział w ponad 60 tys. koncertów. Wszystkie występy Zespołu są gorąco oklaskiwane przez publiczność i komplementowane przez krytyków muzycznych za kunszt i maestrię wykonania.
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada na swoim koncie szereg nagrań dla Telewizji Polskiej oraz na potrzeby filmu. Ukazało się ponad 100 płyt CD z nagraniami polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu RZAWP.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzietrzkowice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments