Dzieci z przedszkola i szkoły ze Żdżar odwiedzają Muzeum w Wieluniu

28 marca 2023 r. dzieci z przedszkola i z klas I-IV szkoły w Żdżarach uczestniczyły w lekcjach historii. Poznawały najstarsze dzieje naszego regionu, początki osadnictwa ludzkiego, również w naszej gminie.

Zaznajomiły się z dziejami Wielunia, jako miasta, które w średniowieczu było wzorcem dla stosowania praw miejskich w Bolesławcu. Oglądały zabytki z okresu księstwa wieluńskiego oraz panowania Władysława Opolczyka, który w drugiej połowie XIV w. odegrał znaczącą rolę w dziejach Bolesławca.

Dzieci zwiedzały również wystawy poświęcone II wojnie światowej i zniszczeniu Wielunia w pierwszym dniu wojny. Szczególną uwagę przewodnicy zwrócili na wystawę poświęconą powstaniu styczniowemu na ziemi wieluńskiej.

Wszyscy uczestnicy wycieczki brali również udział w warsztatach wielkanocnych, przybliżających tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą na naszym terenie oraz osobiście wykonywali pisanki.

Wyjazd był zorganizowany w ramach programu: ,,Bolesławiec – dziedzictwo okresu miejskiego na tle dziejów miejscowości z terenu Gminy Bolesławiec’’ realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i Wiewiórka, a współfinansowanego przez Gminę Bolesławiec.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments