Nasz Policjant ukończył legendarną „Setkę Komandosa”

17 marca br. w Lublińcu rozgrywana była „VII Setka Komandosa” – trzeci bieg z pięciu będący częścią Wielkiego Szlema Komandosa. Jego uczestnicy pokonali trasę o długości 100 km. W zawodach uczestniczył nasz funkcjonariusz st. sierż. Rafał Stramowski.

„Setka Komandosa” to prawdziwe ekstremalne wyzwanie biegowe, gdzie na starcie stają najlepsi mundurowi ultra biegacze z całego kraju. Pierwsze 20 km trzeba było biec w pełnym umundurowaniu i z plecakiem ważącym minimum 10 kg, kolejne 20 km natomiast bez plecaków, ale dalej w umundurowaniu i butach o wysokości co najmniej 8 cali. Od 40 km zgodnie z regulaminem biegacze rywalizowali w strojach sportowych. Do ekstremalnej rywalizacji zgłosiło się 376 zawodników. Wśród nich znalazł się nasz policjant st. sierż. Rafał Stramowski.

Bieg ukończył z czasem 13:48:38, dzięki czemu zajął 57 miejsce w klasyfikacji open. Impreza zorganizowana była na terenie lasów Lublinieckich, temperatura oscylowała w okolicach 1 stopnia. Podłoże trasy miało różną nawierzchnię: asfalt, szutr, miejscami twarda zmrożona ziemia. „Setka Komandosa” dla naszego mundurowego to jeden z etapów przygotowań do biegu na dystansie 240 km, który odbędzie w lipcu tego roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

sierż. szt. Filip Ślęk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.